Tilbud!

Watery svømmefødder til børn (25-34) – Bimasha – Mørkeblå

Den oprindelige pris var: 229 kr..Den aktuelle pris er: 176 kr..

Oplev Watery svømmefødder til børn i mørkeblå fra Bimasha – behagelig pasform, sjov i vandet og sikker svømning for de små eventyrere.

Køb her

Varenummer (SKU): 1375348881918541355 Kategori:

Oplev en verden af eventyr under vandet med Bimasha svømmefødder til børn. Disse innovative dykkerfødder er designet specielt til unge svømmeres behov og ønsker, og de giver en enestående kombination af komfort, ydeevne og style. Med deres mørkeblå farve har de et stilfuldt og tidløst design, der vil tiltrække selv den mest kræsne små dykker.

Bimasha svømmefødderne skiller sig ud fra mængden med deres særligt korte finner, der giver en kraftfuld ydelse, perfekt til snorkling og dykning. Den åbne hæl og remmen sikrer en optimal pasform, hvilket giver børnene mulighed for at bevæge sig frit og ubesværet i vandet. Denne fleksible konstruktion omkring ankelleddet gør det nemt for børn at navigere under vandet og foretage hurtige vendinger, hvilket oftest er nøglen til en god oplevelse, uanset om de dykker efter skatte eller blot udforsker det farverige marine liv.

Med en vægt mellem 322 og 545 gram afhængig af størrelsen, er Bimasha dykkerfødderne lette og nemme at pakke i kufferten til ferieophold ved havet eller til svømmeture i lokalområdet. Deres letvægtsdesign betyder, at selv de mindste svømmere kan tage dem på uden besvær og tilbringe timevis i vandet uden at føle sig trætte. Det fleksible finneblad sikrer, at hver svømmetag giver maksimal respons og fremdrift, så børnene kan glide gennem vandet med lethed og elegance.

Bimasha er også designet med fokus på komfort. De ventilationskanaler, som findes både i finnebladet og fodlommen, sikrer, at vandet hurtigt kan strømme væk. Dette sikrer ikke bare en behagelig oplevelse, men reducerer også risikoen for, at fødderne bliver trætte under længere svømme- eller dykkerudflugter. Desuden er bunden af svømmefødderne lavet af skridsikkert materiale, så børnene kan føle sig sikre og stabile, selv på glatte overflader.

Noget af det mest fantastiske ved Bimasha svømmefødderne er det medfølgende opbevaringsnet, der gør det muligt for børnene nemt at transportere og opbevare deres dykkerfødder. Nettet, fremstillet af holdbart nylon, tillader vand at løbe fra, hvilket holder fodernes overflade tør og klar til næste eventyr. Ved at vælge Bimasha vælger du ikke kun en praktisk svømmefod; du vælger at give dit barn en chance for at udforske og opleve eventyret i det blå på en tryg og komfortabel måde. Tag springet ind i vandet med Bimasha – det perfekte valg for alle vandglade børn.

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Watery svømmefødder til børn (25-34) – Bimasha – Mørkeblå”

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.